Başa Dön

Tarihçe

Selam, Ben Farkon…

 

Size kısaca kedimden bahsetmek istiyorum. 2008 yılının 14 Ocak’ında güzel bir kış günü İzmir’in Torbalı ilçesinde 50m2 lik bir atölyede dünyaya geldim. Adımı “ÖZTOPÇU İLETİŞİM HİZMETLERİ” koydular. Mütevazı koşullarda Gsm Baz İstasyonu Kulelerinin Montajını yaparak ilk deneyimlerimi yaşadım. Montaj deneyimlerim biriktikçe, montaj ettiğimiz malzemeleri üretmekle ilgili hayaller kurmaya başladım. Montajdan arda kalan zamanlarda montaj ettiğimiz kuleler için anten aparatları tasarladım ve imalat denemeleri yaptım. Ürünlerimin fiyat ve kalite açısından kabul görmesi 2010 yılına geldiğimde imalat birimimin oluşmasını ve ayrı bir faaliyet olarak sürmesini sağladı. İki yıl gibi kısa bir zaman içerisinde imalatçı da olmuştum. Ve yerim dar gelmeye başlamıştı. Bu yüzden 1000m2 lik bir atölyeye taşındım.

 

Devam eden iki yıl içinde anten aparatlarından çatı üstü direklere, tel-çit ekipmanlarından koruganlara kadar galvanizli gsm teknik malzemeleri branşında geniş bir ürün gamının üretimini yapar, gsm sektörünün teknik ihtiyaçlarını karşılar hale gelmiş; müşteri portföyüm oluşmuştu.

 

2012 yılına geldiğimde kendimle ilgili farkındalıklarım artmış, iş süreçleri ve gelecekle ilgili vizyonumu kazanmıştım. Daha fazlasını üretmek ve montaj etmek istiyordum. Tam bu noktada vizyonumu pekiştirecek beni daha çok temsil edecek bir unvan almayı tercih ettim. “FARKON”. Evet, beni bundan sonra FARKON diye ansınlardı. Kurumsal kimliğimi yeni unvanımla pekiştirdim. “ FARKON İLETİŞİM HİZMETLERİ “ ünvanını aldım.

 

Ürün gamımın genişlemesi, bu ürünlerle ilgili stok da tutma düşüncem, bu şekilde vereceğim hizmetin müşteriye hızlı yanıt olmak açısından önemli olduğunu düşündürmüştü. Geniş bir stok alanım yoktu. Bu sebeple 2000m2 kapalı, toplamda 10.000m2 alana sahip olduğum şu anki yerleşkeme taşındım.

 

Kurumsal kimliğimin oluşumu ve yeni fiziki kabiliyetlerim yeni iş kulvarlarının gelişmesine sebep oldu. Çevreye uyum şartnameleri gereği olan Kompozit anten kabinleri imalat ve montajı, standart dışı gsm oda ve konteynerlerinin imalatı, yerel yönetimler için çelik konstrüksiyon konteyner prefabrike yapılar iş operasyon ağacıma girdi.

 

Geride bıraktığım 9 faaliyet yılı içerisinde, bölge ayırt etmeksizin GSM operatörlerinin Bakım Çözüm Ortaklarına; yeni saha kurulumu, saha revizyon çalışmaları, saha iş güvenliği – iyileştirme çalışmaları kapsamında 5000 saha operasyonunun üstesinden gelerek zorlu ekonomik koşulların içinden geçerek olgun bir işletme haline geldim. Bildiğimiz üzere büyüme, gelişmeyle vücut bulur. Geride bıraktığım süreç içerisinde, iyi deneyimler edindiğimi ve var olma mücadelesini emin adımlarla ilerlettiğimi gördüm. “Emek insanın hareket halindeki mülkiyetidir.” sözünde olduğu gibi, yaşam hikayem içerisinde, yegane mülküm olan emeğimi doğru araçlara yönlendirerek doğru kestirimlerde bulunarak ve doğru eforu sarf ederek hayatım bana daha neler yaptırır görmek istiyorum.

 

Günümüze uzanan serüvenim şimdilik bu kadar. Deneyimlerimin ışığında geçmişten getirdiğim, kazandığım yeteneklerimi bundan sonra farklı proje başlıklarında, birbirinden ayrılmış proje yönetim sistemleriyle , her biri bir rengim olan 7 proje ile yaşam yolumu yürüyeceğim.

 

Serüvenimizin ortaklaşacağı yerde görüşmek dileğiyle…